Najlepszy książkowy prezent na mikołajki dla dziewczyny

Najlepszy książkowy prezent na mikołajki dla dziewczyny

Twoja ukochana uwielbia spędzać jesienne i zimowe wieczory z kubkiem gorącego napoju w jednej, a angażującą lekturą w drugiej dłoni? Jeśli tak, sprezentowanie jej nowego literackiego doświadczenia z okazji dnia św. Mikołaja będzie doskonałym prezentowym rozwiązaniem.

Pytanie brzmi: jaki książkowy prezent na mikołajki dla dziewczyny będzie tym najlepszym? Spokojnie! I na to znajdzie się rada. Prezentujemy 3 wyjątkowe literackie pozycje, które doskonale sprawdzą się w roli wywołującego uśmiech na twarzy podarunku.

Dystopia kobiet

Kanadyjską pisarkę Margaret Atwood nie bez powodu wymienia się jako jedną z potencjalnych kandydatek literackiej nagrody nobla. Jej bogata, wypełniona swobodnym i przywiązującą wagę do szczegółów stylem twórczość porwała tysiące czytelników z całego świata. To właśnie jej publikacja pod tytułem “Opowieść podręcznej” stanowi pierwszą z książkowych propozycji na mikołajkowy prezent dla dziewczyny. “Opowieść podręcznej” (która doczekała się głośnej serialowej ekranizacji) przedstawia dystopijną wizję przyszłości, gdzie kobiety nie mają prawa do decydowania nie tylko o własnej płodności, ale i wolności.

W świecie szarości

Kolejną z propozycji literackiego upominku dla ukochanej jest bestsellerowa powieść młodzieżowa “Almond. Ten, który nie czuł”. Koreańska autorka Won-Pyung Sohn przedstawia na jej łamach historię Yunjae – nastolatka, który normalne życie wiedzie jedynie z pozoru. Chłopak boryka się z zaburzeniem utrudniającym odróżnianie i wyrażanie poszczególnych emocji. Jakby tego było mało, seria niefortunnych zdarzeń przewraca codzienność młodzieńca do góry nogami. Najpierw staje się on świadkiem aktu przemocy, a następnie sam staje się na nią narażony, gdy do szkoły przybywa jego rówieśnik Gon.

Największa fanka

Listę najlepszych książkowych prezentów na mikołajki dla dziewczyny zamyka równie wyjątkowa propozycja dla tych, którzy lubią kontrolowane przeżywanie strachu. Stanowi ją powieść “Misery” pióra Stephena Kinga, gdzie nic nie jest takie, jakie się pierwotnie wydaje. Czytelnik poznaje na jej kartach popularnego pisarza Paula – pewnego dnia mężczyzna ulega nieszczęśliwemu wypadkowi samochodowemu. Odzyskuje przytomność w usytuowanym na odludziu domu Annie, która podaje się za największą fankę jego twórczości i oferuje kompleksową pomoc. Problem w tym, że to w pełni kontrolująca sytuację Annie dyktuje surowe warunki jej udzielania…

Share